Trabzon Hurması Nedir Hakkında Bilgi

Trabzon Hurması Nedir

Trabzon Hurması anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Trabzon Hurması Nedir, Trabzon Hurması Ne Anlama Gelir, Trabzon Hurması Ne Demektir, Trabzon Hurması Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Trabzon Hurması ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Trabzon Hurması Anlamı

(Diospyros kaki), anayurdu Çin ve Japonya olan abanozgiller (Ebenacae) ailesinin meyve ağacı ve bu ağacın yenebilen meyvelerine verilen ad. Kışın yapraklarını döken, bodur ve seyrek dalları olan bu bitki, aynı zamanda bahçe süslemelerinde de kullanılır. Elips şeklinde, üst yüzü parlak koyu yeşil, alt yüzü tüylü olan yaprakları vardır. Yaz başında açan sarımsı beyaz çiçekleri sonbaharda her biri ortalama 5-8 cm büyüklüğünde, kırmızı ya da turuncu domatese benzer meyveler verir. A vitamini ve biraz da C vitamini bulunmaktadır. Trabzon hurması Türkiye’nin batı ve güney sahillerindeki maki bitkileri arasında yetişir.

Konu ile ilgili aramalar: Trabzon Hurması Nedir Trabzon Hurması ödev ara Trabzon Hurması kelime anlamı Trabzon Hurması sözlükte ara Trabzon Hurması ansiklopedi bilgi bankası ara Trabzon Hurması ne demek Trabzon Hurması neye denir

Trabzon Hurması ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver