Toza Karşı Alerji

Etiketler: toza karşı alerji, alerjisi, ilaç alerjisi tedavisi, alerji, alerjisi, alerjik tedavisi, çocuk alerji uzmanı, alerji nasıl tedavi edilir, mevsimselalerji, alerji tedavisinde kullanılan ilaçlar, alerji için bitkisel çözüm, alerjik rinit nedir, alerji bitkisel tedavi, alerji bitkisel tedavi, toza karşı alerji, ev akarları alerjisi, ev tozu alerjisi, gıda alerjisi, alerjik, çocuklarda alerji tedavisi, besin alerjisi, kronik alerji, alerji uzmanı İstanbul, alerjik rinit belirtileri,alerjik rinit tedavisi, alerji tedavisi bitkisel, çoçuklarda alerji, alerjik hapşırma, alerjik hapşırma, alerji aşı tedavisi, gıda alerjisi tedavisi, gıda alerjisitedavisi, gıda alerjisi tedavisi, alerjinin bitkisel tedavisi, ev tozu alerjisi tedavisi,

 

Toza Karşı Alerjiniz Var vede Bundan Kurtulmak Mı İstiyorsunuz? Cevabınız Evet İse Aşağıdaki Makaleyi Dikkatlice Okuyunuz.

Toza Karşı Alerji

Alerji çeşitli durumlarda baş gösteren bir reaksiyon hastalığıdır. Alınacak bazı önlemler ile siz de alerjik rahatsızlığınızı bir nebzede olsa rahatlatabilirsiniz. İşte alerjiye karşı alınacak 9 önlem;

Sponsorlu Bağlantılar

 

Alerji çoğu kişiyi olumsuz etkileyen bir rahatsızlıktır. Bazen sosyal hayatınızı olumsuz etkilemekte ve sosyal hayatınızın akışını zorlaştırmaktadır. Günlük olarak yapabileceğiniz bazı önlemler sizi rahatlatabilir.

 

İŞTE ALERJIYE KARŞI ALINACAK 9 ÖNLEM;

 

1.   Çoğu insanın toza alerjisi vardır. Bu alerjiye karşı yapılacak en iyi önlem, yaşam alanlarınızı tozdan arındırmak. Toz toplayan, içinde hapseden eşyalardan ve kumaşlardan kaçınmak.

 

2.   Özellikle bahar aylarında polenlerden korunmak gerekir. Eğer çok rahatsız oluyorsanız maske kullanmanızı tavsiye ederiz. Polen saçan ortamlardan uzak durmak da yapabilecekleriniz arasındadır.

 

3.   İç çamaşırlarınızı organik temizleyiciler ile temizlemeye önem gösterin. Kimyasal içerikli temizleyiciler cilt hassasiyetinizi tetikleyebilir. Ayrıca pamuklu kumaştan olan çamaşırları tercih edin.

 

4.   Halılar alerjik reaksiyonlara neden olan diğer bir etkendir. Anti- alerjik olanları tercih etmeye özen gösterin.

 

5.   Aynı şekilde anti- alerjik yatakları kullanmak alınacak önlemlerdendir.

 

6.   Eğer alerjik bir hastalığınız var ise kedi, köpek, kuş vs. gibi hayvanları evinizin içinde beslememeye özen gösterin.

 

7.   Teknolojinin gelişmesi ile son senelerde tozları yok eden içine çeken özel makineler, süpürgeler icat edilmiştir. Evlerinize bunlardan alabilirsiniz.

 

8.   Son olarak evlerinizi bol bol havalandırın. Aynı şekilde iş yerlerinizde de havalandırma işlemini uygulayın. Evlerinizi ve iş yerlerinizi havalandırmanız küflenmeleri ve rutubeti önleyecektir.

 

9.   En önemlisi eğer ciddi ve dayanılmaz bir alerjik durumunuz söz konusu ile mutlaka bir uzmana başvurmanız tavsiye edilmektedir.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver