Toz Alerjisi

Etiketler:alerji astım tedavisi, astım alerji tedavisi, alerjik rinit astım, alerjik astım nedir, astım krizi, astımın belirtileri, astım belırtılerı, astımda bitkisel tedavi, alerjik astım belirtileri, allerjik astım belirtileri, astımın tedavisi varmı, astıma bitkisel çözüm, alerji tedavisi, alerji testi, en iyi alerji ilacı, alerji kremleri, alerji iğnesi, alerjik nezle bitkisel tedavi, polen alerjisi bitkisel tedavi, alerji doktoru, alerjinin tedavisi, alerjik hastalıklar, alerjik rinit ilaçları, alerji testi nasıl yapılır, alerji testleri, çocuklarda alerji testi, alerji çeşitleri, toz alerjisi, alerjik nezle tedavisi, en iyi alerji doktoru, çocuk alerji doktoru, alerji için şifalı bitkiler, alerji hastalıkları, akar alerjisi, alerji belirtileri, gıdaalerji testi, alerji türleri, alerji doktorları, alerji merkezi, gıda alerjisi testi, polen alerjisi aşısı, alerji testi nerede yapılır, alerji tedavi yöntemleri, ev tozu akarı alerjisi, alerji tedavi, alerjik burun tıkanıklığı, polen alerjisi tedavisi, bahar alerjisi tedavisi,

Toz Alerji Hakkında Bilgileri ve Bu Alerjiye Karşı Alınabilecek Önlemleri Aşağıdaki Makalede Anlatılmaktadır.

 

Toz Alerjisi

 

 

Mutfaklar ve oyuncaklar alerji oluşumu açısından en uygun ortamlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Mutfakta kullanılan aletleri sürekli temiz tutmak ön şartlardan birisi. Ayrıca fırın ve ocağa karbonmonoksit ya da nitrojendioksit kontrolü yaptırmak da gerekiyor.

Toz, yataklarda, mobilyalarda ve özellikle döşemelerde hızla çoğalabiliyor. Döşemelerin içerdiği kimyasal oluşumlar ise aynı zamanda hastalık oluşumuna zemin hazırlıyor.

Her gün düzenli şekilde perde, kilim ve çerçevelerin silinip temizlenmesi, yerlerin süpürülmesi, alerjinin önlenmesinde etkili bir yöntem. Yatağı temiz tutmak, yastıklara kılıf geçirmek ve hava temizleyicileri kullanmak da öyle.

Alerji Uzmanı Yrd.Doç.Dr.Arzu Bakırtaş konuyla ilgili şunları söyledi:

“Ailelere en basit önlemlerden ev içinde toz yapmamalarını, düzgün ve düzenli temizlik yapmalarını, yatak yorgan yastık çamaşırlarını haftada bir en az 60 derecede yıkamalarını öneririm. Çünkü bu tür önlemlerle ev tozu akarlarının ev içindeki konsantrasyonları azalmış oluyor.”

Risk altındaki öncelikli grup ise oyuncaklar.

Plastik ya da tüylü oyuncakların sık sık dezenfekte edilmesi şart.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver