Total Diz Protez Ameliyat Uygulaması, Total Diz Protez Ameliyatı, Total Diz Protez Ameliyatı Hakkında

total diz protez ameliyatı nasıl yapılıyor, total diz protez ameliyatı nedir, total diz protez uygulaması ameliyatı, total diz protezi ameliyatı

Total diz protez ameliyatı nasıl yapılır?

Diz ekleminin aşınması sonucu, diz eklemine bağlı olan yüzeylerin kesilmesi, yerine metal ve polietilenden yapılmış özel parçaların kullanılması sonucu yapay eklem oluşturma işlemi olan total diz protez ameliyatı, günümüzde uzman hekimler tarafından başarılı bir şekilde yapılmaktadır. Uzun ömürlü bir tedavi yöntemi olan total diz protez uygulaması ameliyatı ile hastanın yaşam kalitesi de artmaktadır. Total diz protez ameliyatı, günlük aktiviteleri oldukça kötü durumda olan hastalara uygulanan bir cerrahi işlemdir.

Sponsorlu Bağlantılar

İleri derece yaşam aktivitileri kısıtlanmış olanlara uygulanması tercih edilen total diz protez ameliyatı, eklem kıkırdağında ki ileri harabiyet ve deformite olan hastalara uygulanarak onların günlük yaşam aktivitelerinin eskisi kadar iyi olmasını sağlama amacı taşır. Total diz protez ameliyatının uygulanması için bireyin yaşının 60 ile 80 olması şartı bulunurken, romatoid artrit, osteonekroz gibi önemli rahatsızlarda erken yaşta da uygulanabilir.

Totaz diz protez ameliyatının yapılması için hastanın sistemik bir rahatsızlığı bulunuyor mu diye ön araştırma yapılır ve aktif bir enfeksiyona rastlanmamış ise tedaviye başlanır. Ameliyata herhangi bir engel durumu olmayan hastalar ameliyata alınır ve önceden seçilmiş uygun protez, genel anestezi, spinal anestezi yada epidural anestezi altında hastaya uygulanır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver