Toshiba 3d Televizyon Hakkında Bilgi

Toshiba 3d Televizyon

TOSHIBA’nın yeni 3D LCD TV’sini tanıttı. Artık evlerde 3D televizyon devri başlıyor. Peki nedir bu 3d televizyon ve özellikleri neler?

Sponsorlu Bağlantılar

Toshiba ve RealD, Toshiba’nın HD kalitesi ve 3D içeriği sağlayabilen REGZA LCD TV’lerinin geliştirilmesinde steroskopik RealD format desteği dahil 3D teknolojisini Toshiba televizyonlarına getirmek için işbirliği yapacaklarını açıkladılar. Aynı zamanda Toshiba’ larda  üç boyutlu görüntü sağlayabilen özel gözlük teknolojisi üzerinde de birlikte çalışacaklar.

Toshiba Corporation Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Masaaki Osumi, “Toshiba REGZA Full HD LCD TV serilerine 2010’da üç boyutlu TV leri getirmeyi planlıyor ve biz de, sektördeki lider firma RealD ile birlikte çalışmaktan memnuniyet duyuyoruz” açıklamasını yaptı. “Evde üç boyutlu görüntüleme ve şu an seyrettiğiniz tüm programları üç boyutlu izleme konusunda Toshiba öncüdür. “dedi

RealD Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Michael V. Lewis “ Üç boyutlu görüntüleme teknolojisi evde yeni eğlence fırsatları yaratıyor ve biz de ürünlerine eşi bulunmayan bir 3 boyut tecrübesi getirmek için Toshiba ile işbirliği yapmayı sabırsızlıkla bekliyoruz “ dedi. “RealD, 3D’li teknoloji sinemaya devrim getirmiştir ve RealD formatı da günümüzün HD altyapısını kullanarak evlere benzer yüksek kalitede bir eğlence tecrübesi getireceği sözünü vermektedir.”dedi.

RealD Formatı,  sol göz ve sağ göz üç boyutlu imaj akışını üç boyutlu olmasını sağlayabilen görüntüleme tipine (LCD ya da Plazma) HD 3D kanalı içerisine çoklayan  yan yana üç boyutlu formatın özel tescilli bir versiyonudur. RealD formatı, kablo, uydu, paket yayın ya da internet ile sağlanan yüksek kalitede üç boyutlu görüntü için günümüz HD altyapısına uygun hale getirerek benzersiz  özel tescilli filtre teknolojileri kullanır. (HT)

 

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver