Torpil Nedir Hakkında Bilgi

Torpil Nedir

Torpil anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Torpil Nedir, Torpil Ne Anlama Gelir, Torpil Ne Demektir, Torpil Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Torpil ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Torpil Anlamı

Bir denizaltı, savaş gemisi ya da uçaktan düşman gemilerine ve denizaltılarına fırlatılmak üzere hazırlanmış; zaman ayarlı ya da uzaktan kumandalı, iri puro biçiminde, pervaneli sualtı bombası. I. ve II. Dünya Savaşı sırasında özellikle bir denizaltı silâhı olarak başarıyla kullanıldı. Torpil denizaltıların özel depolarında saklanır. Atılacağı zaman kovanlarına yerleştirilir. Bir elektrik donanımıyla ateşlenir. Torpil denizaltının özel torpil kapaklarından bu ateşlemenin hızıyla fırlar. Bundan sonra kendi pervanesi çalışır ve ileri gitmesini sağlar. Torpil üç bölümden oluşur. Arkasında pervaneyi çalıştıran motor, arkada motoru çalıştırmak için gerekli havanın sıkıştırıldığı depo (elektrik motorlu torpillerde buna gerek yoktur) ve en uçta da “patlayıcı cisim” bulunur. İlk torpili 1866′da Robert Whitehead adında bir İngiliz yapmıştır.

Konu ile ilgili aramalar: Torpil Nedir Torpil ödev ara Torpil kelime anlamı Torpil sözlükte ara Torpil ansiklopedi bilgi bankası ara Torpil ne demek Torpil neye denir

Torpil ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver