Torpidobot Nedir Hakkında Bilgi

Torpidobot Nedir

Torpidobot anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Torpidobot Nedir, Torpidobot Ne Anlama Gelir, Torpidobot Ne Demektir, Torpidobot Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Torpidobot ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Torpidobot Anlamı

Ana silâhı torpil olan küçük ve süratli savaş gemisi. 1876′da Bristol’da İngiliz donanması için yapılan ilk torpidobot, Lightning adını taşıyordu. 27 ton ağırlığında olan Lightning, saatte 17 mil sürat yapıyordu. Bu tarihten sonra dünyanın büyük donanmalarının hemen hepsinde torpidobotlar kullanılmaya başlandı. Destroyerlerin geliştirilmesi sonucu bir süre rağbet görmeyen torpidobotlar, II. Dünya Savaşı sırasında yeniden ortaya çıktı ve özellikle de ABD donanması tarafından Pasifik Okyanusu’nda kullanıldı. PT (Patrol Torpedo-Devriye Torpidosu) olarak adlandırılan bu torpidobotlar, toplam 250.000 tonluk Japon gemisini batırdılar. Bu torpidobotların en önemli dezavantajları, çok fazla yakıt harcamaları ve elverişsiz hava koşullarında kullanılamamalarıydı. Radarın bulunmasından sonra torpidobotlar yalnızca refakat gemisi olarak kullanılmaya başlandı.

Konu ile ilgili aramalar: Torpidobot Nedir Torpidobot ödev ara Torpidobot kelime anlamı Torpidobot sözlükte ara Torpidobot ansiklopedi bilgi bankası ara Torpidobot ne demek Torpidobot neye denir

Torpidobot ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver