Topuk Çatlakları için Suna Dumankaya Bitkisel Topuk Bakımı Yumuşatma Formülü Hakkında Bilgi

Aşağıda Topuk Çatlakları için Suna Dumankaya Bitkisel Topuk Bakımı Yumuşatma Formülü ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

topuk çatlamasına bitkisel çözüm

topuk çatlamasına bitkisel çözüm

Havaların ısınmasıyla birlikte tatilde giyeceğimiz terliklerin hesabını yapıyoruz. Ancak aklımızdan kaçan küçük bir nokta olabilir. Bu küçük ayrıntı aynı zamanda imaj ve güzelliğimizi olumsuz yönde etkileyebilen bir ayrıntı olabilir. Ayaklarda görülen topuk çatlaklarından bahsediyoruz. Ayak topukları çatlakları bir çok kadının başının belası bir ayak problemidir. Hem ağrıya ve enfeksiyon riskine neden olması hem de terlik veya yazlık ayakkabı giydiğimizde hoş olmayan bir görünüm arz etmesi nedeniyle ayak çatlakları tedavi edilmelidir. Elbette ayak çatlaklarının tedavisi için öncelikle topuk çatlamalarına neden olan etkenlerin ortaya çıkartılması gerekiyor. Bunun çok çeşitli nedenleri olabilmektedir. Örneğin şeker hastalığı gibi sistemik bir rahatsızlık neticesinde topuk çatlağı le karşı karşıya kalabileceğimiz gibi cilt kuruluğu, egzama, sedef hastalığı gibi sebeplerle de topuk çatlakları ortaya çıkabilmektedir. Ancak doğal çözümler yoluyla da topuk çatlakları tedavi edilebilmektedir. Bitkisel bakım uzmanı Suna Dumankaya da topuk çatlamasına doğal çözüm sunuyor.

Suna Dumankaya’nın topuk çatlamasına bitkisel çözüm sunan doğal bakım kürünü sizler için paylaştık. Şimdi topuk çatlakları nasıl giderilir ve geçer sorusuna yanıt veren topuk çatlakları için doğal formül ve topuk çatlaklarına bitkisel çözüm yöntemini sizlere anlatalım

Topuk çatlakları için doğal çözüm:
– 1 Yemek kaşığı alkol
– 1 yemek kaşığı toz karbonat
-1 fincan vazalin
-2-3 tane aspirin
-1 adet limon

Suna Dumankaya topuk bakımı nasıl yapılır:Bir leğenin içersine ılık su, karbonat ve alkol koyup ayaklarımızı bu suda bekletiyoruz. Bu sayede topuk yumuşatma gerçekleşiyor ve topuk çatlaklarının uygulayacağımız bitkisel küre daha iyi hazırlanmasını sağlıyor ve topuk derisini kabartıyoruz. Ardından 3 adet aspirin bir havanda dövülerek toz haline getiriliyor ve vazelin ile karıştırılıyor. Son olarak 1 adet limonun suyunu sıkıyor ve limon suyunu da vazelin ve aspirin ile karıştırıyoruz. Ardından bu malzemeyi topuk çatlakları ve topuk dikeni olan bölgelere sürüyoruz. Ayaklarımızı bir poşete koyarak bu şekilde uyuyabilir ve sabaha kadar bekletebiliriz .

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver