Topuk Çatlağı Tedavisi, Topuk Çatlağının Doğal Tedavisi, Topuk Çatlakları İçin Yapılması Gerekenler

topuk çatlaklarına ne iyi gelir, topuk çatlaklarına ne yapmalı, topuk çatlaklarına yapılması gerekenler nelerdir, topuk çatlaklarının tedavisi

Topuk çatlakları için ne yapmalı?

Ayak kuruluğunun aşırı bir noktaya ulaşması sonucunda husule gelen topuk çatlağı, bilhassa da kış mevsiminde ayakların soğuk havanın etkisinden dolayı nemini kaybetmesi ile görülen bir sorundur. Cilt bakımına önem veren hem kadın hem de erkeklerin ortak sorunu olan topuk çatlaması, estetik olarak kötü bir görünüme sebep olmasının yanı sıra, hem psikolojik hem de sağlık sorunlarının görülmesine sebep olur. Çünkü tedavi edilmeyen topuk çatlağı bir müddet sonra acı vermeye başlayacağı için, kişi kendini oldukça rahatsız hissedecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Topuk çatlaklarına ne yapmalı?

Topuk çatlağı tedavisi için cilt bakım uzmanlar, nemsiz kalan ayak tabanını nemlendirmek ve pamuklu çoraplar giyerek, özellikle de bayanların arkası açık ayakkabı giymemelerini önermektedir. Bu önerileri dikkate alırsanız ve ayaklarına gereken özeni gösterirseniz, bu ve buna benzer sorunlardan korunabilirsiniz.

Topuk çatlakları için yapılması gerekenler arasında topuk törpüsü ile topukda oluşan çatlaktan dolayı husule gelen kabuklanmaların ortadan kaldırılmasıdır. Bunun için ise, dayanabileceğiniz sıcaklıktaki suyun içinde ayaklarını bir süre bekletin. Ardından topuk törpüsü ile topukları törpüleyin ve işlem sonrasında şampuan ile ayaklarınızı yıkayın. Pamuklu bir havlu ile ayaklarınızı kuruladıktan sonra nemlendirici ayak kremi sürün ve ayağınıza pamuklu bir çorap giyin. Bunu işlemi düzenli aralıkla yaptığınız zaman topuk çatlağından eser kalmayacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver