Toprak Mahsulleri Ofisi Nedir Görevleri Hakkında Bilgi

Toprak Mahsulleri Ofisi Nedir Görevleri

Toprak Mahsulleri Ofisi anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Toprak Mahsulleri Ofisi Nedir, Toprak Mahsulleri Ofisi Ne Anlama Gelir, Toprak Mahsulleri Ofisi Ne Demektir, Toprak Mahsulleri Ofisi Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Toprak Mahsulleri Ofisi ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Toprak Mahsulleri Ofisi Anlamı

Toprak Mahsulleri Ofisi Nedir Görevleri
(TMO), 1938 yılında 3491 sayılı yasayla kurulmuş, 8 Haziran 1984 tarih ve 233 sayılı kanun hükmünde kararnameyle yeniden düzenlenmiş, Tarım Orman ve Köyişleri Bakanlığı’na bağlı iktisadî devlet teşekkülü. Kuruluşun amacı, Türkiye’de üretilen tahılların satışlarında, fiyatları üreticinin lehine normal bir düzeyde tutmak ve normalin altına düşmesini önlemek, bu ürünleri satın almak, stok bulundurmak, dış ülkelere ihraç etmek, gerektiğinde dış ülkelerden ithal etmek, işleyişle ilgili silolar kurmak ve ilâçlama yapmaktır.

Ham afyon, doğal morfin, kokain ve bunlarla ilgili maddelerin devlet adına tekelini üstlenmiş olan Toprak Mahsulleri Ofisi, bunların üretimini de denetler. Genel müdürlük seviyesindeki kuruluş, Plânlama Kurulu, Müdürler Disiplin Komisyonu, Memurlar Disiplin Komisyonu, Memurlar Seçim Komisyonu, Teklifleri İnceleme Komisyonu, Tetkik ve İstişare Kurulu, Teftiş Kurulu, Hukuk Müşavirliği, Araştırma, Plânlama ve Koordinasyon Müdürlüğü, Organizasyon ve Metot Müdürlüğü, Savunma Sekreterliği, Alım ve Muhafaza Müdürlüğü, Afyon Müdürlüğü, Satış Müdürlüğü gibi bölüm ve birimlerden oluşur.

Konu ile ilgili aramalar: Toprak Mahsulleri Ofisi Nedir Toprak Mahsulleri Ofisi ödev ara Toprak Mahsulleri Ofisi kelime anlamı Toprak Mahsulleri Ofisi sözlükte ara Toprak Mahsulleri Ofisi ansiklopedi bilgi bankası ara Toprak Mahsulleri Ofisi ne demek Toprak Mahsulleri Ofisi neye denir

Toprak Mahsulleri Ofisi ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver