Toplama işlemini günlük hayatımızda nerelerde kullanırız? sorusunun cevabı hakkında kısaca bilgi kısa özet

Hemen Hemen heryerde kullanılır:Alışverişte,esnafçılıkta,ticarette ,ders çalışırken,hesap işlerinde… Kullanırız

Toplamayı biz en çok ders çalışırken kullanıyoruz ama meslek sahabi olanlar yeni bir icat yaparken birşeyler hesaplarken vb. alanlarda kullanıyorlar. Alışveriş yaparken de bütün arkadaşlarımızın dediği gibi kullanırız. Ayrıca toplama işlemini sayım yaparken de kullanırız örneğin malzemelerimizin kaç tanesinin eksik olduğunu bulmak için kullanırız. Kısacası toplamayı her alanda kullanırız

Sponsorlu Bağlantılar

Toplama İşlemi Matematik Ailesinin ßir Ferdidir. Matematiği Her Yerde Kullanırız Yani Otomatikmen Toplamayı da Kullanmış Oluruz . Hayatımızın Her ALanında Toplama İşlemine İhtiyaç Duyarız .Hesabın Olduğu Her Yerde Toplama İşlemi Vardır . :) :)

Toplama işlemini günlük hayatımızda nerelerde kullanırız? Toplama işleminin kullanım alanları nelerdir nerelerde kullanırız.
Öğretmenlerimiz ilkokulda bunu ödev olarak vermektedir.

İşte tamda burada toplama işlemi devreye girer. Her ürünün bedeli tek tek hesaplanarak toplam tutarı bulmak için toplama işlemi yapılır. Her ürünün fiyatı birbirine eklenerek bize ödememiz gereken tutar belirtilir.  Toplama işleminin günlük hayattaki kullanım alanlarına sizde bunun gibi birçok örnek verebilirsiniz.

Toplama işlemi günlük hayatta birçok alanda kullanılmaktadır Toplama işlemi genellikle alış veriş yaptığımız marketler, manavlar, ekmek fırınları gibi alanlarda daha çok kullanılır Zira buralarda aldığımız her ürün için ayrı bir bedel öderiz Fakat aldığımız ürünlerin toplam tutarı bize söylenir

İşte tamda burada toplama işlemi devreye girer Her ürünün bedeli tek tek hesaplanarak toplam tutarı bulmak için toplama işlemi yapılır Her ürünün fiyatı birbirine eklenerek bize ödememiz gereken tutar belirtilir Toplama işleminin günlük hayattaki kullanım alanlarına sizde bunun gibi birçok örnek verebilirsiniz…….

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver