Top Arabacıları Ocağı Nedir Hakkında Bilgi

Top Arabacıları Ocağı Nedir

Top Arabacıları Ocağı anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Top Arabacıları Ocağı Nedir, Top Arabacıları Ocağı Ne Anlama Gelir, Top Arabacıları Ocağı Ne Demektir, Top Arabacıları Ocağı Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Top Arabacıları Ocağı ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Top Arabacıları Ocağı Anlamı

Osmanlı İmparatorluğu’nda Kapıkulu Ocakları’na bağlı bir ocak. Ocağın görevi, topları taşınmaktı. Topların geliştiği, büyüdüğü, ağırlıklarının arttığı, dolayısıyla taşınmalarının zorlaştığı 15. yüzyılda kuruldu. Topçu Ocağı’nın, top dükümhanelerinin bulunduğu yerlerde Top Arabacıları Ocağı erleri de bulunurdu. İstanbul’daki imalathaneleri Tophane’de, araba ve hayvanları Ahırkapı’da, yatıp kalktıkları kışlalarıysa Şehremini’ndeydi. Ocağın komutanı “Arabacıbaşı” idi.

Konu ile ilgili aramalar: Top Arabacıları Ocağı Nedir Top Arabacıları Ocağı ödev ara Top Arabacıları Ocağı kelime anlamı Top Arabacıları Ocağı sözlükte ara Top Arabacıları Ocağı ansiklopedi bilgi bankası ara Top Arabacıları Ocağı ne demek Top Arabacıları Ocağı neye denir

Top Arabacıları Ocağı ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver