TL Simgesi Yazı Tipi Bedava İndir Türkçe Download, Son Sürüm Yükle, Windows 7 Xp 32 Bit 64 Bit 2013

TL simgesi için oluşturulan AbakuTLSymSans adlı yazı tipini (Font) bilgisayarınıza yükleyerek simgeyi Open Office, Microsoft Word, Excel gibi ofis programlarında kullanabilirsiniz. Simgeyi istediğiniz yazının içine eklemek için yazı tiplerinden AbakuTLSymSans yazı tipini seçmelisiniz.

indir.png (426×83)

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 7 ve Windows Vista’da TL Simgesi Nasıl Yüklenir?

Basit bir işlemle TL’nin yeni simgesini sisteminizdeki ofis programlarında kullanabilirsiniz.

Türk lirasının yeni simgesini Open Office, Microsoft Excel, Word gibi ofis programlarında kullanmak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli.

Adım 1
Öncelikle yeni TL simgesi için hazırlanan yazı tipini (font) aşağıdaki bağlantıdan indirin.

indir.png (426×83)

Adım 2
İnen dosyayı açın ve yukarıdaki Yükle düğmesine tıklayın. Yapmanız gereken işlem bu kadar. Artık sisteminizdeki ofis programlarında AbakuTLSymSans yazı tipini seçip simge ekle kısmından TL simgesini metne ekleyebilirsiniz.

Windows 7 Ve Windows Vista  da TL Simgesi Nasıl Yüklenir?

TL Simgesi için Kısayol Belirleme
Eğer isterseniz TL simgesi için Microsoft Word’de bir kısayol belirleyebilirsiniz. Bunun için öncelikle simge penceresini açın (Ekle >Simge>Tüm simgeler) ve TL simgesini seçin. Ardından “Kısayol Tuşu_” düğmesine tıklayın.

Windows 7 Ve Windows Vista  da TL Simgesi Nasıl Yüklenir?

Klavye Özelleştir penceresi açıldığında Tl simgesi için kullanmak istediğiniz tuş kombinasyonuna klavyeden basın. Aşağıdaki örnekte CTRl, Alt ve T tuşlarına basılmıştır.

Windows 7 Ve Windows Vista  da TL Simgesi Nasıl Yüklenir?

Son olarak “Ata” düğmesine tıklayarak klavye kısayolu atama işlemini tamamlayın.

Windows XP’de TL Simgesi Nasıl Yüklenir?

 
Oldukça kolay bir işlemle TL’nin yeni simgesini bilgisayarınızdaki çeşitli ofis programlarında kullanabilirsiniz.

Türk lirasının yazılarınızda, Excel tablolarında vb. kullanmak istiyorsanız istiyorsanız aşağıdaki basit adımları adımları takip ederek TL simgesini Windows XP’de kullanabilirsiniz.

Adım 1
İlk yapmanız gereken şey TL simgesinin bulunduğu yazı tipini (font) aşağıdaki bağlantıdan indirmek.
indir.png (426×83)

Adım 2
İndirdiğiniz dosyayı Windows’un Fonts klasörüne taşıyacaksınız. Bunun için “Bilgisayarım” kısmına girin ve işletim sisteminin yüklü olduğu diski açın. Genellikle C:\ adlı yerel diskte bulunur. Ardından Windows\ Fonts klasörünü açın. AbakuTLSymSans yazı tipini söz konusu klasörün içine atın.

Windows XP\ de TL Simgesi Nasıl Yüklenir?

Artık sisteminizdeki ofis programlarında yazı tipi bölümünden AbakuTLSymSans fontunu seçip simge ekle bölümünden TL simgesini metne ekleyebilirsiniz.

TL Simgesi için Kısayol Atama
TL simgesi için Microsoft Word’de bir kısayol atayabilirsiniz. İlk olarak simge penceresini açın; simgeler arasından TL simgesini seçin ve “Kısayol Tuşu_” butonuna tıklayın.

Windows XP\ de TL Simgesi Nasıl Yüklenir?

Açılan pencerede TL simgesine atamak istediğiniz tuş kombinasyonuna klavyeden basın. Aşağıdaki örnekte CTRL, ALT ve T tuşlarına kullanılmıştır.

Windows XP\ de TL Simgesi Nasıl Yüklenir?

İşlemi tamamlamak için “Ata” düğmesine tıklamanız yeterli.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver