Titanyum Dioksit Kullanmanın Zararları, Titanyum Dioksit Ve Zararları, Titanyum Dioksit Yan Etkileri

titanyum dioksit yan etkileri nelerdir, titanyum dioksitin zararları, titanyum dioksitin zararları nelerdir,

Titanyum dioksit zararları

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Çeşitli gıda ürünlerinde, kozmetiklerde, tüm ilaçlarda ve bazı dokunan kumaşlarda yer alan Titanyum dioksit, vücudumuz tarafından istenmeyen kimyasal bir madde olmakta ve sağlığımıza zarar vermektedir. Çünkü Titanyum dioksit parçalanma ve yok olma özelliğine sahip olmadığı gibi, vücudumuzun dokularında yer edinen organik maddeleri parçalamaktadır. Bedenimizdeki su dengesini nem tutucu özelliği ile bozabilir ve sağlığımızı tehlikeye atabilir.

 

Geniş bir kullanım alanına sahip olan Titanyum dioksit, hayatımızın bir parçası haline gelmiştir. Neredeyse günlük hayatta kullandığımız ya da tükettiğimiz birçok şeyda Titanyum dioksit bulunmaktadır. Ancak bu madde DNA’da hem tek hem de çift iplikte kırılmaya yol açmakta, kromozomların hasara uğramasına ve enflamasyona sebep olmaktadır. Bu sebeple de kanser hastalıkları ne yazık ki kaçınılmaz oluyor.

Genetik hasara sebep olan nanoteknoloji parçacıkları bedenimizde özgürce dolaşmaktadır. Hücre ölümüne neden olan nanoteknoloji parçacıklar, stresi de böylece tetiklemektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver