Titanlar Nedir Hakkında Bilgi

Titanlar Nedir

Titanlar anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Titanlar Nedir, Titanlar Ne Anlama Gelir, Titanlar Ne Demektir, Titanlar Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Titanlar ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Titanlar Anlamı

Yunan mitolojisinde Uranos ile Gea’nın çocukları. Titan “dev” anlamına gelir. Hesiodos’un “Theogoni”sine göre ilk Titanlar 12 taneydi. Erkek kardeşler Okeanos, Koios, Krios, Hiperion, İapetos ve Kronos; kız kardeşler de Thia, Themis, Minimosini, Phibi, Tithia ve Rea idi. Bunlar, daha sonraki tanrı soylarının anaları ve babaları oldular. Oğlu Kronos tarafından tahtından düşürülen Uranos, bir gün Kronos’un da oğullarından biri tarafından alaşağı edileceğini söyledi. Bundan dolayı Kronos, Rea’dan olan çocuklarını doğar doğmaz yemeye başladı. Rea, son oğlu olan Zeus’u Girit Adası’ndaki İda Dağı’nda sakladı. Zeus büyüdükten sonra babasına karşı geldi ve Titanlar Savaşı başladı. Kronos’un yenilmesi ve Zeus’un egemenliğini kurmasıyla sonuçlanan savaş, Olimpos tanrıları döneminin de başlangıcı oldu.

Konu ile ilgili aramalar: Titanlar Nedir Titanlar ödev ara Titanlar kelime anlamı Titanlar sözlükte ara Titanlar ansiklopedi bilgi bankası ara Titanlar ne demek Titanlar neye denir

Titanlar ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver