Tırnak Nedir Hakkında Bilgi

Tırnak Nedir

Tırnak anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Tırnak Nedir, Tırnak Ne Anlama Gelir, Tırnak Ne Demektir, Tırnak Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Tırnak ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Tırnak Anlamı

İnsanda ve birçok omurgalı hayvanda parmak uçlarının dış kısmını örten boynuzsu tabaka. Tırnak hem parmağın ucunu korur hem de insanda olduğu gibi, parmakla tutulamayacak kadar ince, küçük şeylerin tutulmasını sağlar. İnsanlardaki tırnağın üç bölümü vardır; kök, gövde ve serbest uç. Tırnak, kök kısmından cilde iyice yapışmıştır. Burada derinin boynuzsu tabakasından ürer. Bu kısımda ezilme, yaralanma olursa tırnak ya eğri, biçimsiz çıkar ya da hiç çıkmaz. Ayrıca vitaminsizliklerde, beslenme bozukluklarında tırnaklarda renk, şekil bozukluğu ve kırılmalar olur. Tırnak sürekli bir büyüme hâlindedir ve altı ayda tamamen yenilenir.

Konu ile ilgili aramalar: Tırnak Nedir Tırnak ödev ara Tırnak kelime anlamı Tırnak sözlükte ara Tırnak ansiklopedi bilgi bankası ara Tırnak ne demek Tırnak neye denir

Tırnak ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver