Tırnak Neden Soyulur, Tırnak Soyulması, Tırnak Soyulması Nedeni

tırnak soyulması nedenleri, tırnak soyulması nedenleri nelerdir, tırnak soyulmasının nedenleri,

Tırnak soyulması neden olur?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Kadınların estetik görünümlerini etkileyen tırnaklar, ne kadar sağlıklı olursa o kadar etkili bir güzellik sunarlar. Kadınlar için eller çok şey demektir ve hemen hemen her kadın da ellerine gerektiği özeni gösterir. Lakin bir çok sağlık sorunları gibi tırnaklarda bu sorunlardan nasibini alabilir. Tırnakların görünümünü olumsuz etkileyen bu sorunun adı, tırnak soyulmasıdır.

 

Ellerin ayrılması parçası olan tırnaklar, saçlar gibi Keratin maddesinden oluşur. Hem parmakları korumada hemde işlevselliği gibi, güzelliğinde ön planda olmasında yardımcı olan tırnaklar, çeşitli sebeplerden dolayı aşınarak soyulurlar. Yanlış beslenme ve tırnağa uygulanan yanlış yöntemler sonucunda tırnak soyulması meydana gelmektedir. Beslenmesine dikkat etmeyen yada tırnaklarına gerektiği özeni göstermeyenlerin tırnakları güçsüzleşir. Bu nedenle tırnak yapısı incelir ve zarar görür. Böylece tırnak soyulması riski artar.

Tırnak soyulması nedenlerinden olan beslenme sorununa bir an önce çözüm bulunmalıdır. Aynı şekilde yine tırnak soyulması nedenleri arasında yer alan yanlış bakımlara son verilmelidir. Tırnağa zarar vermeyeceğinden emin olduğunuz yöntemleri tırnaklarınıza uygulamalısınız. Aksi taktirde tırnağın yapısı daha da zayıf düşecek ve tırnak kayıpları meydana gelmiş olacaktır.

Aynı zaman da sürekli oje sürmek ve ojeyi çıkartmak için aseton kullanmak, tırnakların nemsiz kalması, tırnakları uzatmadan dolayı tırnağa yerleşen bakterilerde tırnak soyulmasının nedenleri içinde yer alır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver