Tırnak Nasıl Uzar, Tırnak Uzatma Yöntemleri, Tırnak Uzatmak İçin Ne Yapılmalı

tırnakları uzatma önerileri, tırnakları uzatma yöntemleri, tırnaklarım nasıl uzar, tırnaklarımı nasıl uzatırım

Tırnakların uzaması için ne yapmalı?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Güzelliğine ve bakımına özen gösterip bilhassa tırnaklarına önem veren hemen her bayan “Tırnaklarımı uzatmak için ne yapmalıyım” sorusunun defalarca dile getiriyor ve bunun için çözüm yolları arayışı içine giriyordur. Tırnakların varoluşunun asıl amacı, tırnak uçlarını gelecek olan her türlü darbeden ve tırnak sağlığını dış tehditlere karşı koruyup kollamak olsa da kadınlar en çok estetik görünümleri için tırnaklarına ihtimam gösterirler. Bunun içinde tırnaklarının hep uzun kalmalarını arzu ederler.

 

Tırnaklarınız için doğru bakım yöntemini seçmemiş veya tırnak bakımınıza önem vermiyorsanız tırnaklarınızın sağlıklı bir şekilde uzamasını da beklememelisiniz. Tırnaklar bir bayan için çok şey ifade eder ve bu yüzden de sağlıklı olan her bakımı hak ederler. Tırnaklarınızın sağlıklı bir şekilde uzamalarını istiyorsanız bu önerileri dikkate almalısınız.

 

Tırnakların uzaması için ne yapmalı?

 

Tırnaklar bakım eksikliği ya da hasar oluşumundan dolayı hemen uzamazlar. Nasıl ki sağlıklı ve sorunsuz bir yaşam sürmek için sürekli düzenli ve sağlıklı beslenmemiz gerekiyorsa, tırnaklar içinde durum aynıdır. Tırnakların beslenmesi için ne yediğimize dikkat etmeliyiz. Doğal gıdalardan hazırlanan yiyecekleri tüketmek ve bol bol vitamin almak gerekir.

Tırnakların uzaması için günlük aldığınız ve tükettiğiniz kalori miktarının hesabını yapmalısınız. Yeterli miktarda kalori alıyor mu, kalorilerinizi gerektiği kadar yakabiliyor musunuz, tüm bunların cevabını arayın. Daha sonrada beslenmenizi buna göre şekillendirin. Düşük kalorili beslenme programlarının tırnaklarınızın uzamasına olumsuz etki yaratacağının farkında olarak beslenme programınızı hazırlayın.

Beslenme programınızı hazırlarken taze meyve ve sebzelere ağırlık vermelisiniz. Ayrıca C ve B vitaminleri ile proteinler içinde beslenme programınızda yer açmalısınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver