Tırnak Mantarı, Tırnak Mantarı Nasıl Geçer, Tırnak Mantarı Nasıl İyileşir

tırnak mantarı nasıl tedavi edilir, tırnak mantarı nedir, tırnak mantarı tedavisi, tırnak mantarını tedavi etme

Tırnak mantarı nedir, tedavisi nasıldır?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Bulaşıcı bir hastalık olmasından dolayı toplumdaki birçok insan bu hastalıktan korkmakta ve hastalığın oluşmasından dolayıda ciddi acılar çekmektedirler. Tırnak mantarı, hem bulaşıcı olmasından hemde kişiye ağır acı vermesinden dolayı acilen tedavisi edilmesi gereken hastalıklardan biridir. Üstelik verdiği ağrının yanı sıra bir de koku yapabilirler.

 

Tırnak Mantarı Nedir?

Tırnakta meyda agelen hastalıkalron yarıdan fazlasını tırnak emantarı oluşturur. Bir tür enfeksiyondur ve dermatofit organizmaları tarafından ortaya çıkarlar. Tıp dilinde Onikomikoz olarak bilinen tırnak mantarı sonucu tırnaklarda pullanma, kir birikmesi, sarı, yeşil veya kahverengi gibi lekeler, hassasiyet, ağrı ve kötü kokular meydana gelir. Tırnak mantarının meydana gelme nedenleri zedelenme, sert bir cisimle ayağa vurulması, ayak tırnağına baskı uygulanması yada giyilen sıkı ve küçük ayakkabılardır.

Tırnak Mantarı Tedavisi

Bu sorun maalesef kendiliğinden iyileşmez. ayak veya ellerde tırnak mantarı meydana gelmiş ise acilen doktora başvurulmalı ve doktorun önerdiği ilaçlar düzenli bir şekilde kullanılmalıdır. Yaklaşık 3 aylık bir süre içinde tırnak mantarı bu ilaçlar sayesinde geçcektir. Ayak ve el için ayrı tedavi yöntemleri uygulanabilir. Sizin için en doğru tedavi yöntemi doktorunuz tarafından belirlenecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver