Tırnak Kırılması, Tırnak Kırılması Neden Olur, Tırnak Kırılması Nedenleri

tırnak kırılması sebepleri, tırnak kırılmasının nedeni, tırnaklar neden çabuk kırılır, tırnaklar niçin kırılır

Tırnaklar neden kırılır?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Bilhassa bayanların titizlikle baktığı ve koruduğu tırnaklar, zaman zaman bazı sorunlarla karşılaşmakta ve bunlardan en sık karşılaşılan sorunda tırnakların kırılmasıdır. Kırılmış tırnaklar estetik anlamda kötü bir görünüm sağladıkları için istenmeyen ve can sıkıcı bir durum olmaktadır. Ancak tırnak kırılmalarının estetik bozukluk olarak görülmesinden ziyade sağlık sorunu olup olmadığı konusunda endişe edilmelidir.

Tırnaklar beslenmeye, nemlenmeye ve bakıma ihtiyaç duyduklarından dolayı estetik görünümden ziyade sağlık için tırnaklara gerektiği özen gösterilmelidir. Protein yapıda olan tırnaklar birer canlıdır ve sağlıklı olmaları içinde bizlere ihtiyaçları vardır. En sık karşılaştığımız sorun olan kırılmaları önlemek için,öncelikle tırnakların neden kırıldığını bilmek gerekir. Her sorunda olduğu gibi tırnak kırılmasında da sebebe yönelik tedavi uygulanmalıdır. Peki tırnak kırılmasının sebepleri nelerdir?

Tırnak kırılması nedenleri arasında ilk sırayı kötü kullanım alıyor. Tırnaklara zarar verecek girişimlerde bulunmak tırnakların kırılmasına yol açan sebeplerdendir.

Bir diğer neden ise tırnaklara uygulanan oje ve aseton gibi kimyasallardır. Oje ve asetonu sık sık kullanmamaya özen gösterin.
Romatizma, mantar ve sedef hastalığı gibi sağlık sorunları da tırnak kırılması nedenleri arasındadır.
Demir eksikliği de tırnak kırılması sebepleri arasındadır.
Dolaşım sistemi hastalıkları, sık sık manikür yapılması, uzun süre deterjanlı suda kalmaları tırnakların kırılmalarına yol açan etkenlerdir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver