Timsah Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Timsah Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

Timsah anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Timsah Nedir, Timsah Ne Anlama Gelir, Timsah Ne Demektir, Timsah Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Timsah ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Timsah Anlamı

Timsah Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri
Sürüngenler (Reptilia) sınıfının, timsahlar (Crocodyla) takımındaki türlere verilen genel ad. Suda yaşayan kertenkele benzeri sürüngenlerdir. Boyları 1,5-10 m arasında değişir. Başları iridir. Ağız ve burun bölgesi uzundur. Üyeleri kısadır. Dümen görevi yapan kuyrukları yanlardan basıktır. Gençleri böcek, solucan, küçük balık; erginleriyse kaplumbağa, balık, memeli vb. ile beslenirler. Bir kısmı leşle beslenir. Aylarca aç kalabilirler. Kendilerine özgü bir ses çıkarırlar. Yaşam süreleri 100 yıl kadardır. Etleri, yağları ve özellikle derileri için insanlar tarafından vurulduklarından soyları tükenmek üzeredir.

Konu ile ilgili aramalar: Timsah Nedir Timsah ödev ara Timsah kelime anlamı Timsah sözlükte ara Timsah ansiklopedi bilgi bankası ara Timsah ne demek Timsah neye denir

Timsah ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver