Tifüs Hastalığı Nasıl Geçer, Tifüs Hastalığı Tedavi, Tifüs Hastalığı Tedavisi

tifüs nasıl tedavi edilir, tifüs tedavi yolları, tifüs tedavi yöntemleri, tifüs tedavisi

Tifüs hastalığının tedavisi

Lekeli sarı humma olarak da bilinen tifüs hastalığı, günümüzde pek yaygın olarak husule gelmese de, haşaratlardan kaynaklı bir sorun olarak ortaya çıkmaktadır. Yaşadığımız ya da çok fazla vakit geçirdiğimiz ortamların hijyenden yoksun olması, tifüs hastalığında davetiye çıkartmaktadır. Pis ortamlar, kalabalık yerlerde yaşamak, açlık ve yorgunluk tifüs nedenidir. Tifüs belirtilerine kısaca değinecek olursan bunlar da, bel ve baş ağrısı, titreme, dudak kuruması, şiddetli kas ağrıları,öksürük, yüksek ateş ve halsizliktir. Peki tifüs tedavisi nasıldır?

Sponsorlu Bağlantılar

Tifüs tedavisi

Tifüs hastalığı tedavisi

 

Tifüs tedavisinden bahsetmeden önce şunu söylemek gerekir ki, bu hastalığa yakalanmayı önlemek hastalığın tedavisinden daha kolaydır. Tifüs olan kişi sindirim açısından zorluk çekmeyecek sulu yemekleri tüketmelidir. Kaloriden zengin beslenmek, temizliğe dikkat etmek, vücut bitlerini kontrol altına almak, evde fare varsa yaşamalarına izin vermemek, evde yaşayan kedi ve köpeklerin temizliğine özen göstermek yada eve hayvan beslememek gerekir.

Tifüs hastalığından korunmak için aşı olunması gerekir. Tifüs tedavisi için ise uzman bir hekime danışılmalıdır. Hekimin önermiş olduğu ilaçlar düzenli şekilde kullanılmalıdır. Genellikle antibiyotik ilaç reçete edilir. Bunun yanı sıra  kloramfenikol ve tetrasiklinler kullanımı da önerilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver