Tiftik Nedir Neyden Elde Edilir Hakkında Bilgi

Tiftik Nedir Neyden Elde Edilir

Tiftik anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Tiftik Nedir, Tiftik Ne Anlama Gelir, Tiftik Ne Demektir, Tiftik Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Tiftik ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Tiftik Anlamı

Tiftik Nedir Neyden Elde EDilir
Uzun, ince, yumuşak tüylü bir keçi türü olan Ankara keçisinden elde edilen kıl elyaf. Moher olarak da bilinir. Anlamı keçi kılından kumaş olan Arapça muhayyer sözcüğünden türemiştir. Binlerce yıldır Anadolu’da üretilen tiftik, 19. yüzyılda Avrupa dokuma sanayine girmiştir.

Ankara keçisinin yapağısı yılda ortalama 20-30 cm kadar büyür. Yılda genellikle iki kez kırkılan Ankara keçisinden, her kırkılmada yaklaşık 2,5 kg’a yakın yapağı elde edilir. Türk tiftiğinin başlıca pazar yeri İstanbul’dur. Tiftik, elbise, kazak, ceket ve mayo gibi çok çeşitli giysinin yapımında kullanılır.

Konu ile ilgili aramalar: Tiftik Nedir Tiftik ödev ara Tiftik kelime anlamı Tiftik sözlükte ara Tiftik ansiklopedi bilgi bankası ara Tiftik ne demek Tiftik neye denir

Tiftik ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver