Tifo Hastalığı Nasıl İyileşir, Tifo Hastalığı Nasıl Tedavi Edilir, Tifo Hastalığı Tedavisi

tifo nasıl geçer, tifo tedavisi, tifodan kurtulmak için, tifonun tedavi yolları

Tifo nasıl tedavi edilir?

Bir takım mikropların sebep olduğu tifo hastalığında hastalığın dönemine göre çeşitli belirtiler ortaya çıkar ve ilk olarak tifo kendini iştahsızlık, ateş yükselmesi, vücut kırıklığı, halsizlik, ürperti ve baş ağrısı ile gösterir. Tifo hastalığının 4. v 5. haftaları tedavi dönemidir. ancak bu döneme kadar hasta mütenevvi şikayetler yaşamaktadır. Koltuk altında çıkan kırmızı lekeler, kabızlık, dil kuruması ve çatlaması, şuur bulanıklığı gibi şikayetlerin yanı sıra dalak büyümesi ve bağırsak delinmesi gibi ciddi sorunlarda husule gelir.

Sponsorlu Bağlantılar

Tifo hastalığına sebep olan etkenlerin karasinekler ve lağım fareleri olduğu düşünülür. bu hayvanlar insanı ısırdıkları zaman vücuda giren mikroplar tifoya sebep olabilir. Tifo hastalığının tedavisi için hastanın yaşadığı alan sürekli havalandırılmalı, hastanın güneş görmesi sağlanmalıdır. Hastanın yaşadığı alanın hijyenlik açısından üst seviyede tutulması vücuttaki mikropların daha kısa sürede yok edilmesine yardımcı olacak bir etkendir. Ayrıca hastanın bol bol sebze ve meyve yemesi gerekir. Ancak sebzeler ve meyveler çok iyi bir şekilde bol su ile yıkanmalıdır.

Tifo hastası kesinlikle dışarıda açıkta satılan hiçbir yiyeceği tüketmemelidir. İçmiş olduğun suyunda temiz olması gerekirse kayanatılmış su içmesi gerekir. Ağız ve diş sağlığı her zamankinden daha çok önem kazanmalıdır. Hastanın yaşadığı ortamın ısısı ise 20 derecen ne az ne de fazla olmamalıdır. Tifo hastalığından korunmak için aşınızı olmayı ihmal etmeyin.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver