Tespih Nedir Nasıl Yapılır Hakkında Bilgi

Tespih Nedir Nasıl Yapılır

Tespih anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Tespih Nedir, Tespih Ne Anlama Gelir, Tespih Ne Demektir, Tespih Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Tespih ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Tespih Anlamı

Türlü maddelerden boncuk biçiminde yapılmış otuz üç ya da doksan dokuz tanenin ibrişime geçirilip bağlanmasıyla yapılan halka. Ya virt çekerken sayıyı şaşırmamak için ya da elde oyuncak gibi kullanılır. İpliğin iki ucunun birleştiği yerde uzunca bir kısım bulunur. Buna imame denir. İmamenin ucunda da kamçı (püskül) vardır. Tespihlerin ipliği, sağlam olması için, ibrişimdendir. Günümüzde naylon ipliklere dizilmiş tespihler de yapılmaktadır. Tespihin yapılması büyük bir dikkat ve ustalık ister. İyi bir tespihte, tanelerin çok ince delinmeleri, aynı biçim ve boyda olmaları gibi özellikler aranır. Sandal ağacı, öd ağacı gibi kokulu ağaçlardan ve amberden yapılan tespihler güzel bir koku verir. Rengi tatlı bir kırmızı olan mercan tespihleri çok değerlidir. Bunların dışında zümrüt, inci, yeşim, necef, zebercet, akik, kehribar, sedef, boynuz, bağa, kuka vb. gibi bitki, ağaç, hayvan ve taşlardan yapılan tespihler de vardır.

Konu ile ilgili aramalar: Tespih Nedir Tespih ödev ara Tespih kelime anlamı Tespih sözlükte ara Tespih ansiklopedi bilgi bankası ara Tespih ne demek Tespih neye denir

Tespih ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver