Terzi Kuşu Nedir Hakkında Bilgi

Terzi Kuşu Nedir

Terzi Kuşu anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Terzi Kuşu Nedir, Terzi Kuşu Ne Anlama Gelir, Terzi Kuşu Ne Demektir, Terzi Kuşu Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Terzi Kuşu ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Terzi Kuşu Anlamı

Ötleğenler (Sylviidae) familyasından Orthotomus cinsine ait yaklaşık on kuş türünün ortak adı. Boyları 10-15 cm arasında değişir. Sırtı sarı, sarımsı yeşil, göğsü beyaz, tepesi kızıl kahverengidir. Yuvasını yaprakları dikerek gizler. Erkek terzi kuşu bir dalın sonunda, birbirine yakın duran iki ya da daha fazla geniş yaprağı, topladığı bitki liflerini kullanarak birbirine diker. Ardından oluşturduğu bu kesenin içinde yuvasını yapar. Hindistan’dan Çine kadar geniş bir coğrafyada yaşarlar.

Konu ile ilgili aramalar: Terzi Kuşu Nedir Terzi Kuşu ödev ara Terzi Kuşu kelime anlamı Terzi Kuşu sözlükte ara Terzi Kuşu ansiklopedi bilgi bankası ara Terzi Kuşu ne demek Terzi Kuşu neye denir

Terzi Kuşu ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver