Ters Fonksiyon Nedir Hakkında Bilgi

Ters Fonksiyon Nedir

Ters Fonksiyon anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Ters Fonksiyon Nedir, Ters Fonksiyon Ne Anlama Gelir, Ters Fonksiyon Ne Demektir, Ters Fonksiyon Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Ters Fonksiyon ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Ters Fonksiyon Anlamı

Bir fonksiyonun değer kümesini, tanım kümesine götüren fonksiyon. Ancak bire-bir ve örten fonksiyonların ters fonksiyonlarından söz edilebilir. Bir f(x) fonksiyonunun tersi f-1(x) biçiminde gösterilir. Örneğin f(x) = x + 1′in tersi, y= x + 1 B x= y-1, dolayısıyla f-1 (x)=x-1 dir. f(x)=x2 için ise y=x2 _x=+ A y olduğundan ters fonksiyon yoktur (f(x)=x2 bire-bir örten olmadığından tersi yoktur).

Konu ile ilgili aramalar: Ters Fonksiyon Nedir Ters Fonksiyon ödev ara Ters Fonksiyon kelime anlamı Ters Fonksiyon sözlükte ara Ters Fonksiyon ansiklopedi bilgi bankası ara Ters Fonksiyon ne demek Ters Fonksiyon neye denir

Ters Fonksiyon ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver