Termosifon Nedir Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır Hakkında Bilgi

Termosifon Nedir Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır

Termosifon anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Termosifon Nedir, Termosifon Ne Anlama Gelir, Termosifon Ne Demektir, Termosifon Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Termosifon ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Termosifon Anlamı

Termosifon Nedir Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır
Sıcak su dolanımını sağlayan tesisat. Bir kazanla kazandaki suyu ısıtan ocaktan oluşur. Soba, genellikle kazanın altındadır. Üstünde silindir biçiminde bir kazan vardır. Kazanda yanan yakıttan çıkan gazlar, bacaya verilen bir boruyla dışarıya atılır. Kazanda ısınan su, su borusuyla musluğa gelir. Kazanda sürekli olarak sıcak su bulundurulmak istenirse, ona soğuk su borusu takılır. Kazandaki suyun taşmasını önlemek için de soğuk su borusunun ağzına bir “şamandıra” yerleştirilir. Günümüzde elektrikle çalışan termosifonlar da kullanılmaktadır.

Konu ile ilgili aramalar: Termosifon Nedir Termosifon ödev ara Termosifon kelime anlamı Termosifon sözlükte ara Termosifon ansiklopedi bilgi bankası ara Termosifon ne demek Termosifon neye denir

Termosifon ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver