Termit Nedir Hakkında Bilgi

Termit Nedir

Termit anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Termit Nedir, Termit Ne Anlama Gelir, Termit Ne Demektir, Termit Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Termit ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Termit Anlamı

Isoptera takımına ait iki bin kadar böcek türünün ortak adı. Genellikle tropikal iklimde topluluk hâlinde yaşarlar. Termitler, ağaç gövdelerinde, kavuklarda, topraktan ya da dışkıdan yaptıkları yuvalarda yaşarlar. Termit yuvalarında milyonlarca ergin birey bulunur. Kraliçe, ortalama olarak her üç saniyede bir yumurtlar; kraliçe kral termitle birlikte, ayrı bir bölmede yaşar.

Aynı termit topluluğunda kanatlı ve kanatsız termitler bulunur. Kanatsız termitler yumurtlamaz; bunlar işçi termitlerdir. İşçi termitler yuvayı korur ve besin sağlar. Termitler çoğunlukla otçuldur. Ahşap bir yapıyı bile bir termit kolonisi rahatlıkla un ufak edebilir.

Konu ile ilgili aramalar: Termit Nedir Termit ödev ara Termit kelime anlamı Termit sözlükte ara Termit ansiklopedi bilgi bankası ara Termit ne demek Termit neye denir

Termit ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver