Ter Kokusu Bitkisel Çözüm, Ter Kokusu İçin, Ter Kokusu İçin Bitkisel Tedavi

ter kokusu nasıl önlenir, ter kokusuna bitkisel çözüm yolu, ter kokusuna bitkisel çözüm yöntemleri, ter kokusuna bitkisel çözümler

Ter kokusuna doğal çözüm

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Yaz aylarının kavurucu sıcaklarında hepimizin terlemesi ve kokması doğal ve beklenen bir olay olmasına rağmen yine de her seferinde terlemekten ve terimizin kokmasından şikayet eder dururuz. Terlemek hadi yine neyse de, ya terin kokusunu ne yapacağız? Sürekli duşa girmekten, kıyafet değiştirmekten bıkarken, dışarıdayken biriyle konuşmaya, selamlaşmaya ve öpüşmeye bile çekinir olduk.

Sıcaklarda ter kokusunu önlemek için bitki uzmanları doğal çözüm önerileri sunuyorlar. Ter kokusuna bitkisel çözüm arıyorsanız yapacaklarınız oldukça basit hanımlar ve beyler. Karbonat, mısır unu ve adaçayı gibi gıdalarla terlemenin neden olduğu kokuyu ortadan kaldırmanız mümkün.

Ter kokusuna doğal çözüm yolları

 

Ter kokusunu önlemek için koltuk altı bölgenize tercihen karbonat ya da mısır unu sürebilirsiniz. Antiseptik, koku giderici ve nem emme özelliği olan bu tozları güvenle uygulayabilirsiniz. Koltuk altınıza sürdüğünüz zaman terlemenize rağmen kokunun olmadığını göreceksiniz.

Aynı zamanda ter kokusu için yine koku giderici özellikte olan adaçayı yağını da koltuk altına sürebilirsiniz. İsterseniz adaçayı tentürünü de aynı şekilde kullanabilirsiniz. Adaçayını içmenin ter kokusuna faydası olur mu derseniz, evet olur. Dilerseniz akşam 5 çayında adaçayı demleyip içebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver