Teneke Nedir Neyden Yapılır Hakkında Bilgi

Teneke Nedir Neyden Yapılır

Teneke anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Teneke Nedir, Teneke Ne Anlama Gelir, Teneke Ne Demektir, Teneke Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Teneke ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Teneke Anlamı

Yumuşak çelikten yapılmış üzeri kalayla kaplı ince sac. Teneke, eskiden ince demir levhaların erimiş kalay içine batırılmasıyla yapılırdı. Günümüzde ise kalay, elektrik akımı yardımıyla ve “galvano” yöntemiyle bu levhalara kaplanmaktadır. Bundan yapılan kapların hafif olması, çabuk yapılabilmesi gibi özellikleri nedeniyle bugün ambalaj sanayiinde büyük ölçüde kullanılmaktadır. Yağ, peynir, gaz ve çeşitli akaryakıt maddeleri, boyalar, konserve hâlinde birçok besin, teneke kaplarda saklanmakta, taşınmakta ve satılmaktadır.

Konu ile ilgili aramalar: Teneke Nedir Teneke ödev ara Teneke kelime anlamı Teneke sözlükte ara Teneke ansiklopedi bilgi bankası ara Teneke ne demek Teneke neye denir

Teneke ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver