Tendon Kopması Belirtileri, Tendon Kopması Belirtileri Neler, Tendon Kopması Nasıl Anlaşılır

tendon kopması nelere yol açar, tendon kopması şikayetleri, tendon kopması ve belirtileri, tendon kopmasının belirtileri

Tendon kopması belirtileri nelerdir?

Orta yaş sorunu olarak karşımıza çıkan tendon kopması, bir takım yaralanmalar ve zorlanmalar sonucu husule gelen ve en çok da spor ve egzersiz ile yakından ilgilenene kişilerde görülmektedir. Tendon kopması sonucu hastalar ciddi şikayetler yaşarlar ve bu şikayetler tendon kopmasının belirtisi olmaktadır. Peki nedir tendon kopmasının belirtileri diyorsanız, işte cevabı.

Sponsorlu Bağlantılar

Tendon kopması belirtileri

Tendon kopması husule geldiği zaman söz konusu bölgede ciddi bir ağrı ve acı hissedilir. Sanki vücudunuzun o bölgesine bir bıçak batırılmış ve yaralanmış gibi kişiyi kıvrandıran bir ağrıdır bu. Yürüme ve hareket etme kabileyi azalır. Zira acı o kadar şiddetlidir ki, kişi yerinden kıpırdamayı bile göze alamaz.

Tendon kopmasının kesin olarak anlaşılması için ultrasonografi tekniğine gerek duyulur. Ultrasonografi ile kopan tendonların yeri rahatlıkla anlaşılabilir. Tendon kopması ile karşı karşıya olduğunuzu düşünüyorsanız acilen bir heime başvurmalısınız. Ne kadar erken tedavisine başvurulursa, alınan sonuçta o kadar başarılı olur.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver