Telefoto Nedir Hakkında Bilgi

Telefoto Nedir

Telefoto anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Telefoto Nedir, Telefoto Ne Anlama Gelir, Telefoto Ne Demektir, Telefoto Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Telefoto ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Telefoto Anlamı

Telli sistemlerle ya da radyo devreleri aracılığıyla fotoğraf, harita, çizim ya da öteki görsel malzemenin iletimi. Bunun için, gönderilecek fotoğraf, bir ışık demetince taranmak üzere döner bir silindire yerleştirilir. Kâğıttan yansıyan ışığın şiddeti, çarptığı yüzeydeki aydınlık ya da karanlığa bağlı olarak değişir. Bu ışık daha sonra elektrik sinyaline dönüştürülür ve telli bir sistemle ya da radyo dalgaları aracılığıyla iletilir. Alıcıda bu elektrik sinyali, ışığa duyarlı bir kağıt üzerine düşürülen bir başka ışık demetini etkiler ve böylece fotoğrafın kopyası oluşur.

Konu ile ilgili aramalar: Telefoto Nedir Telefoto ödev ara Telefoto kelime anlamı Telefoto sözlükte ara Telefoto ansiklopedi bilgi bankası ara Telefoto ne demek Telefoto neye denir

Telefoto ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver