Telefonumun dinlenmemesi için ne yapmalıyım hangi marka cep telefonu kullanmalıyım?

Cep telefonlarının dinlenme riski gerçekten son zamanlarda ciddi bir risk olarak karşımıza çıkıyor ve hemen hemen her vatandaşın kafasında acabamı diye soru işaretleri bırakıyor. Tabiki herkesin telefonu dinlenecek diye bir kaide yok fakat telefonu üzerinden önemli ve gizli görüşmeler yapanlar telefonunun dinlenmediğinden emin olmak zorunda hissediyor.

Peki vatandaş telefonunun dinlenmesini önlemek ve engellemek için ne yapmalı nasıl önlem almalı?

Sponsorlu Bağlantılar

Telefonunuz dinlenmesin diye bunu yapın!

TİB Başkanvekili Osman Nihat Şen, telefonlarının dinlenmesini istemyenler için önemli uyarıda bulundu

TİB Başkanvekili Osman Nihat Şen, yasadışı dinlemeleri önlemek için eski tip, akıllı olmayan cep telefonu kullanılmasını ve telefonun kimseye dokundurulmamasını önerdi.

TBMM Yasa Dışı Dinlemeleri Araştırma Komisyonu Başkanı Zeyid Aslan, TİB Başkanvekili Şen’in komisyona yaptığı sunuma ilişkin AA muhabirine bilgi verdi.

Buna göre, komisyonda milletvekillerinin
-”Dinlendiğimizi nasıl anlarız? Konuşurken telefondan cızırtılar geliyor” sorusuna Şen,
-”Telefonla dinlendiğinizi bu tür şeylerle tespit etmeniz kesinlikle mümkün değil, çok temiz dinleniyor hiçbir cızırtı yok. Sesti, mandaldı, aradaki birtakım kesilmelerdi… Bunlar dinlemeyle ilgili konular değil’‘ dedi.

BU TELEFONLARI TERCİH EDİN

Şen dinlemeye karşı milletvekillerine, ”eski tip klasik, akılsız telefon cep telefonu” kullanmalarını önerdi, kendisinin de kullandığı bu tip bir telefonu milletvekillerine gösterdi.

Milletvekillerinin dinlenip dinlenmediğine, böyle bir endişesinin olup olmadığına yönelik sorusu üzerine de Şen, bilgisayarcı olduğunu ve bu işlerin nasıl yapıldığını bildiğini dile getirdi. Şen, bu yüzden eski tip telefonu tercih ettiğini kaydetti.

TİB Başkanvekili Şen, milletvekillerine, telefonlarını kimseye dokundurmamalarını da önerdi, yasa dışı dinleme yapan kişilerin bu telefonlardan kendilerine mesaj attığını ve dinleme programını telefona yüklediğini söyledi.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver