Telefon Nasıl Temizlenir [Android, iPhone, iPad, Samsung, Nokia Telefon Ekranı Temizleme]

Akıllı telefon yada tabletinizi tutmadan önce ellerinizi yıkıyormusunuz?  Eğer bunu yapmıyorsanız ve telefonunuzu sıkça temizlemiyorsanız o zaman telefonunuz için kir ve mikrop yuvası terimini kullanabiliriz. İşte burada sizlere ister Android tabanlı olsun isterse de Apple tabanlı olsun Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy Tab, Nokia’nın tüm modelleri, iPhone ve iPad gibi tüm popüler akıllı telefonlarınızı nasıl temizlemeniz gerekitğini anlatıyorum.

Sponsorlu Bağlantılar

enbasityolu.png (209×46)

 1. Akıllı telefon veya tabletimi nasıl güvenli bir şekilde temizleyebilirim? 
  Telefonunuzu temizlemek için yumuşak ve tiftiksiz bir bez kullanın. Tavsiyem bir kaç mikrofiber bez kullanmanızdır. Asla bir kağıt mendil kullanmayın, çünkü ekranınızı çizebilir. Ekrandaki parmak izleri, kir ve tozları kuru bir mikrofiber bezle silin.
 2.  Ekrana yemek, mürekkep yada makyaj malzemesi dökülmüşse ne yapmalıyım? 
  Daha inatçı izler ve lekeler için cihazınızı kapatın ve bataryasını çıkarın. Önce mikrofiber bezin ufak bir kısmını hafifçe nemlendirin ve ekranı yumuşak bir şekilde silin. Ardından bezin kuru tarafıyla bir kez daha üzerinden geçin ve arda kalan tozu kiri temizleyin. Hoparlör ve mikrofonunun içine ıslak tarafını değdirmeyin ve sıvı kaçmasına asla izin vermeyin. Eğer kirler inatçıysa, yumuşakça sabunlu bezle de silebilirsiniz. Cihazınız tamamen kuruduğunda, bataryasını takın ve cihazı çalıştırın.
 3.  Telefonu temizlemek için ev temizlik ürünlerini kullanabilirmiyim? 
  Asla akıllı telefonunuzu temizlemek için cam temizleyicilerini, ağır kimyasalları ve çamaşır suyu tarzı temizlik ürünlerini kullanmayın. Ayrıca ekranı temizlemek için asla direk olarak ekrana sprey sıkmayın. iPad ve iPhone gibi cihazlar ekranlarında özel bir madde bulundururlar. Eğer kimyasal kullanırsanız, bu maddeyi de yanlışlıkla silebilir ve cihazın arızalanmasına neden olabilirsiniz.
 4.  Telefonum ıslanınca ne yapmalıyım? Akıllı telefonumu kurutmak için bir saç kurutma makinası kullanmalımıyım? Ya da kurutmak için içine pişmemiş prinç taneleri atmalımıyım? 
  Eğer akıllı telefonunuz ıslanırsa, hemen kapatın ve bataryasını çıkartın. Açmadan önce tamamen kuruması için yeteri kadar bekleyin ve asla saç kurutma makinası yada mikro dalga fırın kullanmayın. Bazı insanlar telefonun içine prinç koymanın kurutma işlemini hızlandırdığını söylüyor. Ama sizin durumda işe yaramayabilir. Ayrıca ıslak telefonu kurutmak için firmalar bile var.

Artık akıllı telefon yada tabletinizi nasıl temizleyeceğinizi biliyorsunuz. Eğer prinç atarak kurutmayı başardıysanız, lütfen bu deneyiminizi yorumlarınız ile bizimle paylaşın.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver