Teleferik Nedir Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır Hakkında Bilgi

Teleferik Nedir Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır

Teleferik anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Teleferik Nedir, Teleferik Ne Anlama Gelir, Teleferik Ne Demektir, Teleferik Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Teleferik ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Teleferik Anlamı

Teleferik Nedir Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır
Dağlarda, bir yerden başka bir yere bağlanmış kablolar üzerinde hareket eden ve enerjisini elektrikten karşılayan kabin şeklindeki taşıt.

Teleferikler önceleri, dağlarda kayakçıların, kaymaya başlayacakları noktaya çıkmaları için ya da bir tepeden aşağıya inmeleri için kullanılırdı. Fakat günümüzde, Dünya’nın değişik bölgelerinde gerek ulaşım, gerekse turistik geziler için de kullanılıyor. Yakın bir gelecekte kentlerdeki otobüs ya da tramvay gibi toplu taşıma araçlarının yerine teleferik kullanması yolunda çalışmalar yapılıyor.

Dünya’nın en uzun hatlı teleferiği İsveç’te bulunmaktadır. 96 km uzunluğunda olan teleferik, Boliden kentinden, Kristenberg kentine 11 saatte ulaşabiliyor.

Konu ile ilgili aramalar: Teleferik Nedir Teleferik ödev ara Teleferik kelime anlamı Teleferik sözlükte ara Teleferik ansiklopedi bilgi bankası ara Teleferik ne demek Teleferik neye denir

Teleferik ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver