Tekstil Geliştirme Ve Pazarlama Bölümü olan üniversiteler, Tekstil Geliştirme Ve Pazarlama Bölümü hangi üniversitelerde var? 2013-2014

Üniversite sınavına hazırlanan ve Tekstil Geliştirme ve Pazarlama bölümünü seçecek adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Tekstil Geliştirme ve Pazarlama Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler:

Bu programda belirli niteliklere sahip tekstil ürünlerinin geliştirilmesi ve pazarlanması becerisine sahip uzmanların yetiştirilmesi amaçlanmaktadır. Program kapsamında öncelikle tekstil teknolojisi ve bilimleri ilgili olarak elyaf, iplik, dokuma, örme, kumaş, nonwomen, boya, baskı, terbiye teknolojileri ile ilgili teorik ve uygulamalı dersler yer almaktadır. Bu derslerle birlikte herhangi bir tekstil ürününün pazar payını artırmaya yönelik olarak göz önünde bulundurulması gereken unsurları pazarlama teknikleri, uluslararası pazarlar ve temel teknolojik bilgiler vb. konularda bilgili ve yetkin yöneticilerin yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Çalışma Alanları:

Tekstil ve moda alanında faaliyet gösteren tüm kuruluşların pazarlama,  ar-ge ve yönetim bölümlerinde görev alabilirler.
Tekstil ve moda alanında faaliyet gösteren kurum ve fabrikalarda iş bulma imkânı yüksek olan bir bölümdür.

Mesleğin gerektirdiği özellikler:

Yaratıcı, güzel sanatlara ilgili olması
Yöneticilik ve ikna kabiliyeti yüksek olması
Araştırmacı, ekonomiye ilgi duyan olması
Sorumlu, sabırlı, titiz olması

TEKSTİL GELİŞTİRME VE PAZARLAMA (TM–1)

ÜNİVERSİTE     TABAN P     B SIRASI
İSTANBUL TEKNİK Ü.(UOLP-SUNY Fashion İnstitute of Technology)     332.163     221.000

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver