teknoloji zararları maddeler halinde teknoloji zararları ödev teknolojinin etkileri teknolojinin insanlara zararları

Etiketler: Teknoloji, teknoloji nedir, teknolojinin yararları ve zararları nelerdir

Teknolojinin Zararları Nelerdir Haberi| Teknoloji Haberleri

Sponsorlu Bağlantılar

Teknolojinin Zararları Nelerdir

Teknoloji hızla gelişmekte ve hatta yaşam şeklimizi değiştirmektedir. Yeni çıkacak bir ürün her an hayatımızı değiştirebilir. Teknoloji şüphesiz ki hayatımızı kolaylaştırmakta eskiden fizik gücü ile yaptığımız birçok işi artık teknoloji sayesinde makineler yapmaktadır. Ancak doğru şekilde kullanılmayan teknoloji insanlara zarar vermektedir. Doğa hızla kirlenmekte içinde yaşadığımız dünya geri dönüşü olmayan bir yola girdi bile küresel ısınma giderek artmakta buna bağlı olarak da diğer problemler baş göstermektedir işte teknolojinin zararları:

Ormanlar giderek azalıyor. Kağıt üretiminde kullanmak için veya toprak genişletmek amacıyla ormanlar katlediliyor. Buda giderek daha az temiz hava anlamına geliyor.

Teknoloji kötü amaçlar içinde kullanılabilir. Örneğin silah sanayinde kullanılması bunu en iyi örneği Hiroşima ve Nagazaki’ye atılan atom bombasıdır.

Ulaşımı kolaylaştıran araçlar her geçen gün artmakta ve egzozdan çıkan dumanlar ozon tabakasının incelmesine neden oluyor. Buda güneşten gelen zararlı ışınların doğrudan dünyaya ulaşmasına neden oluyor.

Fabrika bacasından çıkan zehirli sera gazları atmosferi çok fazla kirletmekte giderek kirlenen atmosfer bize yağmur olarak geri dönmekte buda suyun ve toprağın kirlenmesi anlamına geliyor.

Fabrikalardan atık olara arsenik, siyanur ve fenol gibi toksitler sulara karışıyor. Sudaki yaşam yok oluyor ve buda insanlık için büyük bir tehlike anlamına geliyor.

Teknoloji yüzünden fabrikalarda ve tarlalarda çalışan birçok insan işsiz kalmıştır.

Tarımda kullanılan ziraat ilaçları ve yapay organik kimyasallar sulara karışmakta temiz içme suyu giderek azalmakta ve canlılar yok olmakta.

Teknolojik ürünlerin çalışması için gerekli olan elektrik nükleer enerji santralleri ile üretilmektedir. Nükleer santrallerin çevreye yaydığı zararlar ve en önemlisi de olası bir patlamada geri dönüşü binlerce yılı bulacak hasarlara neden olmaktadır.

Teknolojik ürünlerin büyük bir bölümü elektrik ile çalışmaktadır. Buda bu ürünlerin manyetik alan yaydığı anlamına gelir. Manyetik alan insan vücuduna özellikle beyne büyük zarar vermektedir.

Dünya giderek yok olmaktadır küresel ısınmanın ana nedeni teknolojidir.

Son Aramalar: Teknoloji, teknoloji nedir, teknoloji zararları maddeler halinde, teknoloji zararları ödev, teknolojinin etkileri, teknolojinin insanlara zararları, teknolojinin yararları ve zararları nelerdir, teknolojinin zararları

teknolojinin zararları nelerdir, teknolojinin zararları maddeler halinde, teknoloji tasarımın zararları, teknolojinin zararları, teknoloji zararları nelerdir, teknolojinin zararları nelerdir maddeler halinde, teknoloji tasarımın yararları ve zararları nelerdir, teknoloji ve tasarımın yararları ve zararları nelerdir, Teknolojinin Zararları Nelerdir ?, teknoloji doğru kullanıldığında insanlığa büyük

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver