Teknoloji tasarım örnekleri verir misiniz sorusunun cevabı hakkında bilgi kısaca

 

6. Sınıf Teknoloji Tasarım Örnekleri


Aşağıdaki örnek tasarımlara bakarak tasarım konusunda fikir edinebilirsiniz.

6. Sınıf Teknoloji Tasarım Örnekleri-6.sinif-teknoloji-tasarim-ornekleri-1.jpg6. Sınıf Teknoloji Tasarım Örnekleri-6.sinif-teknoloji-tasarim-ornekleri-2.jpg6. Sınıf Teknoloji Tasarım Örnekleri-6.sinif-teknoloji-tasarim-ornekleri-3.jpg6. Sınıf Teknoloji Tasarım Örnekleri-6.sinif-teknoloji-tasarim-ornekleri-4.jpg6. Sınıf Teknoloji Tasarım Örnekleri-6.sinif-teknoloji-tasarim-ornekleri-5.jpg6. Sınıf Teknoloji Tasarım Örnekleri-6.sinif-teknoloji-tasarim-ornekleri-6.jpg6. Sınıf Teknoloji Tasarım Örnekleri-6.sinif-teknoloji-tasarim-ornekleri-12.jpg

Sponsorlu Bağlantılar

Bunların yanında size fikir verebilecek tasarımlar;

Sihirli Ayna
Kitap Okuma Gözlüğü
Kulaklık Projesi
Teknoloji Tasarım Etkinliği Ütü Makinesi
Pratik Bağlanan Ayakkabı ve Yürüyen Sistemi
Akıllı Uçlu Kalem
Hamarat Çaydanlık

http://www.yapalim.net/basit-proje-yap%C4%B1mlar%C4%B1/proje-%C3%B6rnekleri-1/

Plastik Pet Şişelerden Sal Yapımı

Rüzgar Tribünü Yapımı

Renk Değiştiren Araba

Süt Kutusundan Üçlü Bant Dağıtıcı Yapımı

Küçük Elektro Mekanik Böcek Robot Yapımı

Fare Kapanından Araba Yapımı

Geliştirilmiş Teknolojik Tasarım Örnekleri [kitap]
                   Teknoloji ve Tasarım dersinin en temel hedeflerine bakıldığında, öğrencilere bilimsel süreç becerileri ve üst düzey zihinsel faaliyet becerileri kazandırmaya yönelik olduğu görülmektedir.
Tüm bunların ışığında teknolojik tasarım kavramı birbirini sıra ile takip eden ve birbirine bağımlı “hayal–projelendirme–üretim” zincirinden oluşur. Bu zincirden hiçbir parç birbirinden ayrı düşünülemez (FTT,2006). Zincirin bu parçaları ilköğretim 6, 7 ve 8. sınıflan “düzen–kurgu–yapım” olarak değiştirilerek üç kuşak halinde eğitim programında yerini almıştır.
Bu bağlamda bu kitap öğretmenlerimize teknolojik tasarım aşamalarında neler yapmaları gerektiğini örnekler üzerinden yola çıkarak anlatmayı amaçlamakta ve öğrencilerimize teknolojik tasarım sürecinde proje üretmede, problem belirlemede ve ürüne dönüştürmede temel bir kaynak ve rehber oluşturmaktadır.

YAZAR: Yrd. Doç. Dr. Hakan Şevki AYVACI

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver