Tekel Nedir Hakkında Bilgi

Tekel Nedir

Tekel anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Tekel Nedir, Tekel Ne Anlama Gelir, Tekel Ne Demektir, Tekel Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Tekel ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Tekel Anlamı

(Tütün, Tütün Mamulleri, Tuz ve Alkol İşletmeleri Genel Müdürlüğü, diye anılır) Türkiye’de, tüzel kişiliği olan ve sorumluluğu sermayesiyle sınırlı kamu iktisadî kuruluşu. 1941′de İnhisarlar Umum Müdürlüğü adıyla kuruldu. Daha sonra, tüzel kişiliği olan, özerk ve sorumluluğu sermayesiyle sınırlı bir kamu iktisadî kuruluşu olarak düzenlendi. 1987′de TEKEL’in ana statüsü yürürlüğe girdi. Alkollü içecek ve sigara üretiminin yanı sıra, üreticinin desteklenip ürün kalitesinin ve verimliliğinin yükseltilmesi için gerekli çalışmaları yapmakla görevlendirildi. Beş müessesesi ve bu müesseselere bağlı işletmeleri bulunmaktadır.

Konu ile ilgili aramalar: Tekel Nedir Tekel ödev ara Tekel kelime anlamı Tekel sözlükte ara Tekel ansiklopedi bilgi bankası ara Tekel ne demek Tekel neye denir

Tekel ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver