Tebük Seferi Nedir Hakkında Bilgi

Tebük Seferi Nedir

Tebük Seferi anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Tebük Seferi Nedir, Tebük Seferi Ne Anlama Gelir, Tebük Seferi Ne Demektir, Tebük Seferi Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Tebük Seferi ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Tebük Seferi Anlamı

İslâm dininin kurucusu Hz. Muhammet’in Kuzey Arabistan’da Tebük kentine yaptığı sefer (630). Hz. Muhammet, Suriye ile Medine arasında ticaret yapan bazı tüccarlardan, Suriyelilerin, Bizans İmparatorluğu’nun emriyle Müslümanlar’a karşı bir ordu hazırladıkları haberini aldı. Bunun üzerine 30.000 kişilik bir ordu hazırlandı. Hz. Muhammet’in komutasında Kuzey Arabistan’da Tebük’e kadar ilerlendi. Bu sefer sırasında Bizanslılar ve Suriyelilerle hemen hiçbir çarpışma olmadı. Yol üzerindeki bazı kabileler egemenlik altına alındı.

Konu ile ilgili aramalar: Tebük Seferi Nedir Tebük Seferi ödev ara Tebük Seferi kelime anlamı Tebük Seferi sözlükte ara Tebük Seferi ansiklopedi bilgi bankası ara Tebük Seferi ne demek Tebük Seferi neye denir

Tebük Seferi ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver