Tebeşir Nedir Hakkında Bilgi

Tebeşir Nedir

Tebeşir anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Tebeşir Nedir, Tebeşir Ne Anlama Gelir, Tebeşir Ne Demektir, Tebeşir Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Tebeşir ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Tebeşir Anlamı

Çok az miktarda mil ya da çamur içeren, kalsitten (CaCO3) oluşmuş saf kireçtaşı. Beyaz, sarı ya da gri renkte, ince taneli, gözenekli bir tortul kayaçtır. Küçük deniz hayvanlarının kabuklarından oluşur. Genellikle kretase döneminde meydana gelmiştir. Günümüzde de okyanusların kimi bölümlerinde tebeşir oluşumu süregitmektedir. Tebeşir, en çok kireç ve çimento üretiminde, ayrıca gübre olarak kullanılır. Kozmetik, plastik, kalem boya ve yağlıboya yapımında da tebeşirden yararlanılır. Tebeşir, kara tahtaya yazı yazmak üzere ders aracı olarak da kullanılır. Kaliteli yazı tebeşirleri, kimyasal olarak hazırlanmış kalsiyum karbonattır.

Konu ile ilgili aramalar: Tebeşir Nedir Tebeşir ödev ara Tebeşir kelime anlamı Tebeşir sözlükte ara Tebeşir ansiklopedi bilgi bankası ara Tebeşir ne demek Tebeşir neye denir

Tebeşir ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver