Tazarruname Nedir Hakkında Bilgi

Tazarruname Nedir

Tazarruname anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Tazarruname Nedir, Tazarruname Ne Anlama Gelir, Tazarruname Ne Demektir, Tazarruname Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Tazarruname ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Tazarruname Anlamı

Sinan Paşa’nın yapıtı. Yapıt, yazarın tanrıya yalvarışlarını, Hz. Muhammet ile din ulularını övüşlerini kapsar. Manzum ve mensur karışık olarak yazılmıştır. Bütünüyle bir münacaat niteliğinde olup gerektikçe kıssalara, öğütlere yer verilmiştir. Yapıtta tasavvufî görüş egemendir. Tazarruname, divan edebiyatında musanna (sanatlı) nesrin ilk örneği sayılır. Sinan Paşa seciler, rediflerle örülmüş sıra cümlelerle akıcı, şiirsel bir anlatım sağlamıştır.

Konu ile ilgili aramalar: Tazarruname Nedir Tazarruname ödev ara Tazarruname kelime anlamı Tazarruname sözlükte ara Tazarruname ansiklopedi bilgi bankası ara Tazarruname ne demek Tazarruname neye denir

Tazarruname ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver