Tayga Nedir Hakkında Bilgi

Tayga Nedir

Tayga anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Tayga Nedir, Tayga Ne Anlama Gelir, Tayga Ne Demektir, Tayga Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Tayga ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Tayga Anlamı

Kuzey Kutup Bölgesi çevresinde yer alan ve kozalaklı ağaçlardan oluşan orman kuşağı. Kuzey Amerika’da Alaska ve Kanada’nın kuzeyini, Eskidünya’da İskandinavya’nın, Rusya Ovası’nın kuzey kesimini ve Sibirya’nın büyük bir kısmını kaplar. Taygayı oluşturan başlıca ağaç türleri çam, köknar, melez gibi her zaman yeşil iğneyapraklılardır. Ağaçlar genellikle çok yavaş büyürler; çapları da fazla kalınlaşmaz. Tayganın kuzeyinde, kutba doğru tundra bölgesi yer alır. Tayga kuşağında kışlar sert ve uzun, yazlar çok kısa sürer. En sıcak ayının ortalaması ancak 10° C dolayındadır.

Konu ile ilgili aramalar: Tayga Nedir Tayga ödev ara Tayga kelime anlamı Tayga sözlükte ara Tayga ansiklopedi bilgi bankası ara Tayga ne demek Tayga neye denir

Tayga ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver