Tavuk Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Tavuk Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

Tavuk anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Tavuk Nedir, Tavuk Ne Anlama Gelir, Tavuk Ne Demektir, Tavuk Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Tavuk ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Tavuk Anlamı

Tavuk Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri
Tavuksular (Galliformes) takımındaki Phasianidae familyasına ait Gallus cinsini oluşturan dört kuş türünün genel adı. Boyları 50 cm, ağırlıkları 1300 g kadardır. Islah yoluyla birçok tavuk ırkı elde edilmiştir. Küçüğü, erginleşmemiş tavuk ya da horozdur. Bunlara piliç adı verilir. Tavuğun erkeği horozdur. Horozlarda bazı kuyruk tüyleri parlak renklidir ve orak gibi kıvrılmıştır. Başlarında farklı şekillerde etli bir ibik vardır. Tavuklar ise çoğunlukla göze çarpmayan renklerdedir. Ev tavuklarının verimi çok yüksektir. Her şeyi yerler. Ülkemizde doğal olarak yaşamayan, ama geniş ölçüde üretimi yapılan ev tavuğu, köken olarak Hindistan ve Sundz adasından gelmiştir.

Konu ile ilgili aramalar: Tavuk Nedir Tavuk ödev ara Tavuk kelime anlamı Tavuk sözlükte ara Tavuk ansiklopedi bilgi bankası ara Tavuk ne demek Tavuk neye denir

Tavuk ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver