Tatlandırıcı Kullanımı, Tatlandırıcı Kullanmak, Tatlandırıcı Kullanmanın Zararları

tatlandırıcı kullanmanın zararları nelerdir, tatlandırıcı zararlı mı, tatlandırıcılar sağlığa zararlı mı, tatlandırıcıların zararları nelerdir

Tatlandırıcı kullanmak zararlı mı?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Aşırı kilo probleminin artması ile birlikte şeker kullanımından uzak durmak için tercih edilen tatlandırıcıların kullanımı da artmış durumdadır. Bu artış sadece bizim ülkemizde değil Dünya’da ki birçok ülkede görülmekte olup, diyabetten kurtulmak için şekerli besinlerden uzak durmaya ve şeker yerine tatlandırıcı kullanmaya başladık. Ancak sağdan-soldan, tatlandırıcı kullanmanın zararlı olduğuna dair söylentiler kulağımıza çalındığı için bazılarımız endişe içindeyiz. Peki gerçekten tatlandırıcılar zararlı mıdır, buyurun sizler için araştırdık.

 

Tatlandırıcı kullanmak zararlı mı?

 

Her şeyden önce bir hekime danışmanın en doğru yol olduğunu unutmamakta fayda var. Bilhassa gelişme çağında olanlar, gebe kadınlar, böbrek ve karaciğer hastaları tatlandırıcı kullanmadan evvel muhakkak hekime danışmalıdır.

Tatlandırıcı kullanmak istiyorsanız bildiğiniz markalardan şaşmayın. Ayrıca biraz bilimi incelemenin ve DHA tarafından onaylı olan tatlandırıcıları kullanmanın kimseye zararı yoktur. Bilim tarafından sağlığa hiçbir zararı bulunmadığı kanıtlanan ve DHA tarafından onaylı olan tatlandırıcılar; sakarin özlü, aspartam, asesülfam- K,neotem’dir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver