Tatarcık Humması Nedir Neden Olur Belirtileri Ve Tedavisi Yöntemi Hakkında Bilgi

Tatarcık Humması Nedir Neden Olur Belirtileri Ve Tedavisi Yöntemi

Tatarcık Humması anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Tatarcık Humması Nedir, Tatarcık Humması Ne Anlama Gelir, Tatarcık Humması Ne Demektir, Tatarcık Humması Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Tatarcık Humması ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Tatarcık Humması Anlamı

Tatarcık Humması Nedir Neden Olur Belirtileri ve Tedavisi Yöntemi
Ateşli bir mevsim hastalığı. Daha çok Akdeniz kıyılarında görülür. Tatarcık sineklerinin taşıdığı bir virüsten ileri gelir. Tatarcıkların çoğalmasına bağlı olarak yaz aylarında çok görülür. Ateş ve baş ağrılarıyla üç gün kadar devam eder. Bulantı, kusma ve ishal de yapar. Tedavi için salisilatlı ilâçlar kullanılır. Hasta çok halsiz düştüğünden nekahet devresi uzun sürer.

Konu ile ilgili aramalar: Tatarcık Humması Nedir Tatarcık Humması ödev ara Tatarcık Humması kelime anlamı Tatarcık Humması sözlükte ara Tatarcık Humması ansiklopedi bilgi bankası ara Tatarcık Humması ne demek Tatarcık Humması neye denir

Tatarcık Humması ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver