Tasvir-i Efkar Nedir Hakkında Bilgi

Tasvir-i Efkar Nedir

Tasvir-i Efkar anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Tasvir-i Efkar Nedir, Tasvir-i Efkar Ne Anlama Gelir, Tasvir-i Efkar Ne Demektir, Tasvir-i Efkar Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Tasvir-i Efkar ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Tasvir-i Efkar Anlamı

İstanbul’da iki ayrı dönemde yayımlanan iki gazetenin ortak adı. İlk Tasvir-i Efkâr (1862-1925) Şinasi tarafından yayımlanmaya başladı, Yeni Osmanlılar hareketini destekledi. 1868′de yayımına son veren gazete, 1871′de Mustafa Fazıl Paşa tarafından satın alınarak Ebüzziya Tevfik’e bağışlandı. Onun ölümünden sonra gazetenin yayımı oğulları Talha Ebüzziya ve Velid Ebüzziya tarafından sürdürüldü. Gazete, 1925′te Takriri Sükûn Kanunu’na dayanılarak kapatıldı.İkinci Tasvir-i Efkâr (1940-1950) Ziyad Ebüzziya tarafından yayımlanmaya başladı. İkinci Dünya Savaşı’nda Almanya’yı destekleyen yayınlar yaptı; Turancı bir çizgi izledi. Demokrat Parti kurulunca bu partiyi destekledi.

Konu ile ilgili aramalar: Tasvir-i Efkar Nedir Tasvir-i Efkar ödev ara Tasvir-i Efkar kelime anlamı Tasvir-i Efkar sözlükte ara Tasvir-i Efkar ansiklopedi bilgi bankası ara Tasvir-i Efkar ne demek Tasvir-i Efkar neye denir

Tasvir-i Efkar ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver