Tasmanya Nedir Hakkında Bilgi

Tasmanya Nedir

Tasmanya anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Tasmanya Nedir, Tasmanya Ne Anlama Gelir, Tasmanya Ne Demektir, Tasmanya Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Tasmanya ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Tasmanya Anlamı

Avustralya’nın altı eyaletinden biri olan ada. Yüz ölçümü 68 000 km2dir. Üçgen biçimindeki Tasmanya Adası, Bass Boğazı ile Avustralya ana karasından ayrılır. Büyük bölümü dağlıktır ve yağışlı ılıman iklime sahiptir. Ilıman yağmur ormanlarında kayın ve mersin ağaçları yaygın türlerdir. Kuzeybatıdaki bazı alanlar dışında, ada toprakları tarıma uygun değildir. Koyun yetiştiriciliği, tarım ve orman işletmeciliği başlıca geçim kaynaklarını oluşturmaktadır. Bakır, kurşun, çinko, tungsten yataklarının ve hidroelektrik enerjinin beslediği metalürji gelişmiş bir sanayi koludur. 1642 yılında Abel Tasman tarafından bulunan ada, 18. yüzyıldan itibaren İngilizler tarafından sömürgeleştirildi. 1901 yılında da Avustralya’nın eyaletlerinden biri oldu.

Konu ile ilgili aramalar: Tasmanya Nedir Tasmanya ödev ara Tasmanya kelime anlamı Tasmanya sözlükte ara Tasmanya ansiklopedi bilgi bankası ara Tasmanya ne demek Tasmanya neye denir

Tasmanya ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver