Taşkışla Nedir Hakkında Bilgi

Taşkışla Nedir

Taşkışla anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Taşkışla Nedir, Taşkışla Ne Anlama Gelir, Taşkışla Ne Demektir, Taşkışla Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Taşkışla ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Taşkışla Anlamı

İstanbul’un Taksim semti yakınında tarihi yapı. Dikdörtgen plânlı, ortası avlulu, bir bodrum ve iki tam katlı bir yapıdır. İngiliz mimar Williams James Smith ve Osmanlı kalfa İstefan tarafından yapıldı (1852′ye doğru). Askerî Tıbbiye’nin hastanesi olarak kullanıldı; daha sonra onarılarak kışlaya dönüştürüldü (1869). 1950′da İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık ve İnşaat fakültelerinin yerleştiği Taşkışla, aynı zamanda rektörlük binası oldu. 1983′te birinci derecede tarihsel anıt olarak korunmasına karar verildi.

Konu ile ilgili aramalar: Taşkışla Nedir Taşkışla ödev ara Taşkışla kelime anlamı Taşkışla sözlükte ara Taşkışla ansiklopedi bilgi bankası ara Taşkışla ne demek Taşkışla neye denir

Taşkışla ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver